OVLÁDANIE DOMU V SMARTPHONE? V POHODE.

newsimage

Práve v tejto dobe sme svedkami nevídaného rozmachu rôznych inteligentných zariadení. Kto by pred pár rokmi čo i len tušil, že v roku 2017 budeme môcť ovládať toľko súčastí nášho bývania prostredníctvom pár dotykov na displejoch smartfónov? Isté je dnes jedno: netreba sa tomu brániť a treba využívať všetko, čo nám dnešná technológia je schopná dať. Už snáď neexistuje ani jedna jediná oblasť domu, ktorá by sa nejakým spôsobom nedala automatizovať. Či už ide o ovládanie svetiel, kúrenia, žalúzií, ozvučenia alebo klimatizácie, všetky tieto oblasti (a ešte omnoho viac) sa dá ovládať nielen automaticky. Dnes už môžete všetko mať doslova pod palcom – zväčša tým pravým, priamo vo vašom smartfóne. Veľa systémov, ktoré sú vzájomne prepojené v rámci inteligentnej elektroinštalácie, totiž ponúka aj priamo na mieru vyrobené mobilné aplikácie. Ovládanie všetkého sa tak stane hračkou pre každého člena rodiny. A vy sa môžete cítiť tak trošku ako boh, boh svojho priestoru.

Ktoré súčasti domu sa dajú ovládať cez aplikáciu?

Počas zimy vás môžu nemilo prekvapiť účty za vykurovanie. Ovládanie kúrenia na diaľku sa preto s inteligentným systémom stane hračkou. Okrem toho, že vykurovanie môže pracovať samo na základe viacerých atribútov, vy si ho ľahko môžete na diaľku zmeniť priamo cez váš telefón. Prikúriť či schladiť? Je to len len na vás Podobne je to s osvetlením, tu však ide skôr o atmosféru. V rámci mobilného telefónu je riadenie osvetlenia otázkou sekúnd. Na výber máte od bielej až po tmavomodrú, ktoré môžete meniť presne podľa vašej aktuálnej nálady. Tomu sa vraví náladové podsvietenie! Priam detsky jednoduché je aj nastavovanie vašich zabezpečovacích systémov. Už sa viac nemusíte nikdy báť akéhokoľvek narušenia neželanými hosťami. Priamo v mobilnom telefóne, teda naozaj kedykoľvek a kdekoľvek, máte k dispozícii prehľad o tom, čo sa vo vašom priestore deje. Samozrejmosťou už v dnešnej dobe je aj prepojeniemonitorovacích kamier, to preto, aby bol váš prehľad ešte istejší. Alarm si viete na diaľku aj odpojiť, čo sa hodí najmä v prípade, ak potrebujete niekoho, koho poznáte, vpustiť dnu.

Nekonečné množstvo kombinácií nastavení

Vo vašom novom inteligentnom dome sa dá nastaviť naozaj všetko a takmer akokoľvek. Je na vás, či si zvolíte, aby dom pri aktivácii alarmu automaticky znížil intenzitu kúrenia, alebo aby sa automaticky zapli svetlá v daných miestnostiach v momente, ako otvoríte vchodové dvere. Kombinácií, pri ktorých jednotlivé systémy ukážkovo spolupracujú, je obrovské množstvo. Istí si môžete byť každopádne jednou vecou – všetko bude fungovať podľa vás.

Senzory sú prítomnosť

Celý dom vďakainteligentnej elektroinštalácií získa akési oči a uši – teda nadobudne zmysly. To všetko sa deje vďaka umne rozmiestneným senzorom, ktoré sa postarajú o vzájomnú komunikáciu medzi jednotlivými systémami. Starajú sa o to, aby sa konkrétny úkon udial presne vtedy, keď sa udeje iný. Práve preto spolupracuje napr. senzor na monitorovanie slnka. Keď zistí, že slnko sa „prehuplo“ na druhú stranu domu, automaticky zatiahne žalúzie v miestnostiach, ktoré na tú stranu majú orientované okno. Zároveň môže, podľa dosiahnutej teploty, preventívne zapnúť jemnučké chladenie klimatizácie. Áno, aj takto jednoducho môže celý váš dom fungovať!

Inteligentný systém cez mobil pre celú rodinu

>Všetky súčasti inteligentných systémov sa dajú ovládať prostredníctvom viacerých smartfónov. To znamená, že ovládanie môže vykonávať ktorýkoľvek člen rodiny. To sa hodí vo viacerých prípadoch. Užívajte si doma pohodu, akú ste doteraz nezažili a stavte na inteligentnú elektroinštaláciu a jej ovládanie cez smartfón!